Hakkımızda

Hikayemiz bizce salt ticari istek ve hırsla açılan rakiplerimizden biraz farklı.

Uzun yıllar çeşitli sektörlerde işletmecilik yapmış olan kurucularımızdan Murat Kırcı yeme-içme ve hizmet sektörü üzerine araştırma yaparken kendine hep şu soruyu sorar:

Daha iyisini nasıl yaparız? Kendi markamızı yaratabilir miyiz?

Serüvenimiz başladı!

Murat, aklında bu sorularla İstanbul’da hizmet ve yeme-içme sektöründe deneyim sahibi olan kardeşi Burak Kırcıyı arayarak aklındakileri anlatır. O sırada Kadıköy’de olan Burak çantasını alır ve doğup büyüdüğü şehir Samsun’a doğru ani bir kararla yola çıkar.

Planlamasına göre bir hafta kalıp düşünüp dönecektir. Ama hayalinin düşündüğünden daha hızlı gerçekleşme isteği vardır. Murat, Burak’a aklındakileri detaylarıyla açınca aynı heyecan ve vizyonu paylaştıklarını görürler ve yeni bir marka yaratmak için hızlıca kollar sıvanır. Murat ve Burak hayallerindeki markanın temellerini şu üç ilke ile atarlar:

  • Ne olursa olsun tüketiciye en iyi kalitede ürünleri en iyi malzemeler kullanarak sunmak.
  • Ürün kadar hizmet kalitesini de en yüksek seviyede tutmak.
  • Ailelerin çocuklarına da gönül rahatlığıyla yedirebilecekleri fast-food ürünleri sunan bir marka olmak.

Yeme-içme sektöründe kime sorsanız belki aynı şeyleri söyler ama konu o değil, biz bunu gerçekten başarmaktan ve bu kaliteyi sürekli korumaktan bahsediyoruz. 🙂

my Friends Burger & Pancake bu ilkelerle 2015 yılında Samsun 56’lardaki küçük bir dükkanda kurulur. Renk kodu; turuncu, siyah ve beyaz olan markanın ismi olan my Friends yukarıdaki ilkelerin bir yansımasıdır.

Bir işletme kapıdan içeri girenlere müşteri değil dost gözüyle bakarsa ve bunu sunduğu deneyimle hissettirebilirse o zaman yukarıda saydığımız ilkeler ete kemiğe bürünebilir. Özetle, my Friends sadece bir marka ismi değil bu markayı oluşturan tüm ilke ve hayalleri özetleyen bir ifadedir.

Aradan geçen beş sene içerisinde bu ilkelerin üzerine çok sayıda yenisi de eklendi. Zira, gelişim, değişim ve yenilik gerektirir.

Bu sırada my Friends Burger de şube sayısını 7’e çıkardı 2023 yılı içerisinde bu rakamın 10’a çıkması bekleniyor. Frenchise sisteminde büyürken, ilkelerimizi koruyabildiğimiz kadar başarılı olacağız.

İnanıyoruz ki, bu metnin altını ilerleyen yıllarda aynı bugünkü mutluluk, inanç ve tatmin ile doldurmaya devam edeceğiz ve hikayemize yeni güzel hikayeler katacağız.

gg